INGCO CGTLI20018 Cordless Grass Trimmer image
INGCO CGTLI20018 Cordless Grass Trimmer
Brand: INGCO
Category: Lawn Mowers
super deal icon
TK.
Regular Price: TK.4,500
TK.4,500
TK.4,500
Highlights:
  • Colour: Yellow
delivery-unscreen-ezgif-com-resize
Become a supplier
Submit your rate and become
a supplier of this product
×
Product Name: INGCO CGTLI20018 Cordless Grass Trimmer
Product Brand: INGCO
Colour: Yellow
Enter Supply Rate Per Product
Please enter a valid rate amount
confirmation-image
Rate Submitted!
Thank you. Our team will review your rate
and contact you soon.
tag icon
রিচার্জেবল ফ্যানে ৬৫% পর্যন্ত ছাড়, মাত্র ৩২৯৳ থেকে শুরু!
tag icon
রকমারি ঈদ উৎসবে বই ও পণ্যে ৬৮% পর্যন্ত ছাড়, 𝐁𝐔𝐘𝟏 𝐆𝐄𝐓𝟏, 𝐐𝐮𝐢𝐜𝐤 𝐃𝐄𝐀𝐋 ! ২০ই মে পর্যন্ত*
Specification
Title: INGCO CGTLI20018 Cordless Grass Trimmer
Brand: INGCO
Model CGTLI20018
Summary
Voltage:20V
No-load speed:8200rpm
Cutting diameter:300mm
Line dia:1.6mm twisted
Line length:5m
Edging function
Battery and charger sold separately
Packed by color box
Brand Information
INGCO logo
INGCO
Sponsored Products Related To This Item
Customers Also Bought
Reviews and Ratings
sort icon
Product Q/A
Have a question regarding the product? Ask Us
Show more Questions
Create a New List
Product
Sold by: MR. ENTERPRISE
Write a Review
৳ 4,500 ৳4500.0
Please rate this product
Superstore
Up To 65% Off